Pawel Grabka

Kolejny tom „Harcerskiego Słownika Biograficznego"

W ostatnich dniach grudnia ukazał się VI tom „Harcerskiego Słownika Biograficznego", wielotomowej publikacji, mającej na celu zgromadzenie biografii zasłużonych, nieżyjących już osób związanych z polskim harcerstwem.

Wśród ponad 600 opublikowanych dotychczas w „Harcerskim Słowniku Biograficznym" haseł znalazła się większość postaci, które w przeszłości miały wpływ na powstanie, ukształtowanie się i rozwój ruchu harcerskiego. Pamiętaliśmy także o wychowankach organizacji, którzy oddali życie w służbie dla Ojczyzny i tych, którzy służbę Ojczyźnie, podjętą w harcerstwie, kontynuowali na innych polach aktywności. Wszystkie te postacie mogą być dla harcerek i harcerzy wzorami osobowymi, bliskimi poprzez przynależność do tego samego ruchu, a także patronami jednostek harcerskich.

SZCZEGÓŁY PUBLIKACJI

Wydanie niniejszego tomu umożliwiło wsparcie z Krakowskiego Holdingu Komunalnego S.A., który już poprzednio przyczynił się do publikacji w 2022 r. monografii „Hufiec Kraków-Podgórze w latach 1957‒1989" pióra Andrzeja Gaczorka, Jerzego Klinika i Wiesława Wójcika, członków Komisji Historycznej ZHP Chorągwi Krakowskiej.

Bądź ze wszystkimi informacjami na bieżąco. Zapisz swój adres e-mail!